Olbramovice – Prčice, 33 km

Pochod-do-Prcice

Pochod Olbramovice – prčice

V sobotu 21.května proběhl již 51.ročník dálkového pochodu Praha – Prčice.
Pochod Praha – Prčice obsahuje několik různých cest, jak se dostat do Prčic. jen ta nejdelší, 70 km, vede z Prahy. Ostatní, kratší, začínají v různých místech na jih od Prahy. Různé trasy jsou určeny pro vozíčkáře, cyklisty i nás, chodce.
Start mnou vybrané trasy trasy byl v Olbramovicích u žel. stanice. První pěší, jako já, vycházeli na cestu krátce po sedmé ranní. Na startu jste za 40 Kč startovného obdrželi mapu s popisem trasy. Na zadní stranu mapy se dávají po cestě kontrolní razítka.
Od startu se šlo po vlastním značení (PP) po silnici vedoucí do Sedlčan. Napřed do obce Veselka a dál po nadjezdu nad silnici I.třídy č. 3 (E55) na cestu na Mladoušov a na Kochnov (4km).
Před obcí Kochnovem přichází zleva modrá turistická značka, které se držíme a po stoupání lesem dojdeme po modré až na vrchol kopce Šišovka. A dále až na náves obce Budenína (6km). Po vlastním značení jdeme po silnici okolo místního zemědělského podniku a dál z kopce do Otradovic (7 km).  Prošli jsme vsí a za ní odbočili po vlastním značení vpravo po poli směrem k mlýnu Křivánek. Jako i jinde na trase, i zde je stánek s občerstvenním. Někteří účastníci pochodu si prot sebou nebrali žádné jídlo, ba ani pití. Vše lze koupit cestou. Prošli jsme mezi rybníky, po louce, až do Vlčkovic. Přes křižovatku u autobusové zastávky a sledujeme vlastní značení (přes úzkou stezku mezi křovisky a kopřivami) přes Svojšice a Slavičín do Bučiny.

V Blučině u mlýna je 1. punkt. Do cíle zbývá 18,5 km.

Dále jdeme po modré a po vlastním značení přes Záhořičko a Podlesí. Odkud vystoupáme lesem na Mezivrata (714 m.n.m), nejvyšší bod České Sibiře. Vrchol s vysílačem jsme však obešli lesem a po červené projdeme rozcestím u Oldřichovic. A dále jdeme, lesem, až k silnici na Tábor.

Zde, u přechodu silnice na Tábor je 2.punkt. Do cíle zbývá 12 km.

Přes silnici usměrňují provoz policisté. Lesem pokračujeme po červené k rozcestí pod kalvárií, kde odbočujeme vpravo na zelenou, ze které, na okraji lesa, odbočíme a přes pole z kopce dolů po vlastním značení dojdeme do Ješetic. Po cestě je „tajná“ kontrola a další razítko. Dále pokračujeme po silnici po vlastním značení do kopce na žel. stanici Ješetice. jednokolejná trať – napojíme se na modrou značku – a po stálém stoupání po silnici do kopce, v horku poledního slunce, jdu na Říkov. Na samém vrcholu stoupání odbočíme vpravo ze silnice na rozcestí nad Vískou.

Zde je 3.punkt. Do cíle zbývá už jen 4 km.

Z mírného kopce po lesní silnici a pak po modré a po vlastním značení do Vísky. Strmé dlouhé klesání a další, tajný kontrolní bod. Přes Staré Mitrovice a Přestavlky do cíle do Prčic.

Prčice

Na náměstí cíl a po razítko do mapy i sladká odměna a zelená botička jako symbol toho, že jsem došel až do cíle
Z druhé strany obce Prčice odjíždí kyvadlová autobusoví doprava (30 Kč) na nádraží Heřmaničky. Zde, dnes mimořádně, zastavují všechny vlaky směr Praha i směr České Budějovice. Na nádraží občerstvení a jedu na Prahu. rychlík plný, ale sedíme.