Řazení

Kočárek ve vlaku – Řazení

Pro pohodlnou cestu vlakem s kočárkem je třeba vědět z jakých typů vagónů je sestaven vlak. Přičemž v jedné vlakové soupravy bývají vozy různých typů.
Některé vozy jsou 1.třídy, jiné vozy jsou určeny pro cestování s kočárkem, či s koly. Vagóny jsou buď velkoprostorové nebo mají jednotlivé oddíly / kupé.
Některé vozy jsou vhodnější pro cestování s kočárkem, jiné méně vhodně a některé nevhodné. 

Jak poznám, které vozy jsou řazeny ve vlaku

Nejprve musím zjistit číslo vlaku, kterým pojedu. Podle čísla vlaku pak zjistím, jaké vozy souprava obsahuje. Z nich si vyberu ten, který je pro cestování s kočárkem nejvhodnější. 

Nejprve v jízdním řádu vyhledám spojení. Odkud – kam, Datum – čas. 
Spojení mohu vyhledat i na stránkách Českých dráh

Vyhledám spojení, kterým pojedu

V našem příkladu pojedu vlakem „R 827″. Písmeno R označuje rychlík. Označení „827“ je tzv. číslo vlaku, které je pro každý vlak jedinečný. Pozor (!) číslo vlaku neznamená, že pod tímto číslem jezdí tato souprava celý den. Jedná se o konkrétní spoj v konkrétní čas.

Teď, když vím číslo vlaku (827) jdu vyhledat řazení soupravy.
Přejdu na webovou stránku ŽelPage. Do horní kolonky zadám číslo vlaku, v našem příkladě „827“ a kliknu na Vyhledat v ČR.

Vyhledání řazení vlaku

Výsledkem je zobrazení řazení vlaku (R 827) včetně jednotlivých typů vozů. Pokud myší najedu nad konkrétní vůz, zjistím doplňující informace. V našem příkladě vidíme, že ve vlaku je řazen vůz pro přepravu kol a kočárků. Zde je i oddíl pro cestování s dětmi do 10 let. Sem půjdu s kočárkem.

Podrobné informace o voze pro přepravu kočárku

Pokud potřebuji další informace o voze, jako je šířka vstupních dveří, zda-li je zde přebalovák, uživatelské recenze … pokračuji dál.

Popis vozu, uživatelské recenze

Poznačím si typ vozu. V našem příkladě jsme si vyhlédli vůz „Bbdgmee 236″ 
“Bbdgmee” označuje konstrukční povedení vozu a může být pro několik typů vozů stejné. Je to něco jako typ auta (SUV, pětidvéřové, …). Podstatné je číslo “236” To je pro každý typ vozu jedinečné.

Vyhledáme typ vozu „Bbdgmee 236“ v tabulce všech osobních vozů na české železnici a pak kliknu na Popis a foto. 
Takto zjistím podrobnosti, včetně popisu a fotek.

Dostanu se s kočárkem do vlaku?

Kde získat radu

Je to složité? Napište mi. Dole na stránce je kontaktní formulář.
Uveďte datum, čas odjezdu, odkud – kam jedete já vám zkusím poradit.
E-mail / web adresa je ve formuláři nepovinná.

Prosím, vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Návrat na Úvodní stránku: Jak cestovat s kočárkem vlakem.

Blog pro chytré a přemýšlivé lidi nejen o Brně a Brňácích

Text a obrázky jsou vydány pod licencí CC BY-NC-ND (Licence Creative Commons) Uveďte autora - neužívejte komerčně - neměňte. Více o licenci CC BY-NC-ND zde. Bez svolení autora je další použití textů nebo fotek zakázáno. Můžete však citovat (dát odkaz) při zachování citačních pravidel.