Pro pohodlné a bezpečné cestování s kočárem a s dětmi vlakem jsou důležité jak samotné vagóny, tak stav a vybavení nádraží. Zastávka ladná se nachází na trati Brno – Břeclav. Zastavují zde jen osobní – regionální vlaky. V létě hojně využívána cyklisty a turisty pro svoji blízkost k Lednicko-Valtickému areálu.

Ladná

Železniční zastávka Ladná

Hodnocení zastávky Ladná

 • Nástupiště jsou vysoká, do nízkopodlažních vlaků nastupujete bezbarierově. Zatím, v roce 2017, tu takové ale nezastavují. Po rekonstrukci. Nástupiště jsou rovná, dlouhá, dostatečně široké a přehledná. Mezi schůdky vozu a nástupištěm nevzniká větší mezera. Výstup a nástup je proto bezpečný. Nástupiště je osvětleno a vybaveno hlášením. 
  Na nástupišti jsou lavičky a informační panely. Mapa IDS-JMK a označovač jízdenek. Na zastávce nejsou žádné prodejny, žádné služby. 
  Na nástupišti jsou malé zastřešené čekárny. 
   
 • Přechod na druhou stranu po mostě nad tratí. Nejsou tu žádné pojízdné schody nebo výtahy.
   
 • Přístup na zastávku Ladná – bez schodů a to i od zastávky autobusu.
   
 • Služby na nádraží z ohledem na děti – žádné.  
   
 • Celkový pocit z nádraží Ladná – nejjednodušší typ zastávky bez služeb. Nástupiště je ale vysoké, přehledné, rovné. Po rekonstrukci. Nádraží je osvětlené. Nutno sledovat cedule, který směr, které nástupiště je ve směru na Břeclav, a které na Brno.
Ladná

Železniční zastávka Ladná

Celkové hodnocení 

Hodnocení nádraží

Hodnocení nádraží 60 %

Nástupiště je široké, rovné, dlouhé a přehledné. Přístup je bezbarierový.
Zastávka poskytuje jen jednoduché zastřešení.

Přestože se na zastávce nenachází žádné služby, zastávce Ladná dávám 60 % zejména s ohledem na bezpečné nastupování. Kéž by taková nástupiště měly všechny zastávky, a mnohá česká nádraží.

 

Máte dotaz, chcete sdělit svoji zkušenost

Napište mi. Pokud potřebujete poradit s cestováním s kočárkem vlakem, uveďte datum, čas odjezdu, odkud – kam jedete já vám zkusím poradit.
Prosím, vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.
Návrat na Úvodní stránku: Jak cestovat s kočárkem vlakem.

Ladná

Železniční zastávka Ladná

Blog pro chytré a přemýšlivé lidi nejen o Brně a Brňácích

Text a obrázky jsou vydány pod licencí CC BY-NC-ND (Licence Creative Commons) Uveďte autora - neužívejte komerčně - neměňte. Více o licenci CC BY-NC-ND zde. Bez svolení autora je další použití textů nebo fotek zakázáno. Můžete však citovat (dát odkaz) při zachování citačních pravidel.